Kūno vaizdas (angl. body image) ir fizinis aktyvumas
- Siekiate suprasti, kas yra kūno vaizdas (angl. body image) ir kodėl jis svarbus kontroliuojant kūno svorį?
- Norite plačiau suprasti kaip socialinė ir kultūrinė aplinka bei sportas prisideda prie kūno vaizdo formavimosi?
- Siekiate sužinoti, kodėl dauguma moksliškai pagrįstų dietų neturi ilgalaikio poveikio metant kūno svorį?
- Siekiate geriau atpažinti klientus turinčius negatyvų kūno vaizdą ar galimai sergančius valgymo sutrikimais?
- Norite geriau suprasti kaip antsvoris susijęs su kūno vaizdu ir kokių klaidų nedaryti sprendžiant anstvorio problemas?
- Galvojate, kad pozityvus kūno vaizdas tai nuolaidžiavimas sau ir apsileidimas?
- Norite sužinoti kaip efektyviai formuoti pozityvų sportuojančių žmonių kūno vaizdą?
- Jei nors į pora klausimų atsakėte Taip, šis seminaras skirtas Jums!
Apie kursą
Šio seminaro metu mokysime apie tai, kas yra negatyvus kūno vaizdas, kaip jis susiformuoja ir kokios yra negatyvaus kūno vaizdo pasekmės. Taip pat kurso metu aptarsime, kaip fizinis aktyvumas ir sportas gali būti susiję su kūno vaizdu ir kodėl tokia svarbi yra mankštinimosi motyvacija.
Antroje seminaro dalyje aptarsime perdozuoto mankštinomosi fiziologiją, antsvorio ir fizinio aktyvumo ryšius bei analizuosime kaip išsivysto ir kuo gresia metabolinis sindromas.
Trečioje seminaro dalyje pristatysime pozityvaus kūno vaizdo koncepciją, pozityvaus kūno vaizdo stiprinimo fiziniu aktyvumu galimybes, pozityvaus kūno vaizdo ir intuityvaus mankštinimosi ryšius, kalbėsime apie dėmesingu įsisąmoninimu grįsto fizinio aktyvumo reikšmę formuojantis pozityviam kūno vaizdui, aptarsime kokios fizinio aktyvumo programos veiksmingiausiai stiprina pozityvų kūno vaizdą.
Kurso metu pristatysime naujesnius moksinius tyrimus šiomis temomis.
Kursus veda patyrusios mokslininkės daug metų tyrinėjančios kūno vaizdo ir fizinio aktyvumo ryšius. Plačiau apie dėstytojų kompetenciją.
Seminaro vieta | Vilniaus g. 29, Kaunas, gyvai vykstantis seminaras yra transliuojamas, neturint galimybės atvykti, galima stebėti ir nuotoliniu būdu. |
Seminaro laikas | Tikslinamas |
Seminaro kaina | 99 Eur |
Seminaro registracijos mokestis (įeina į mokymų kainą) | 29 Eur |
Ką mokysitės?
Kūno vaizdo samprata. Negatyvus ir pozityvus kūno vaizdas. Moterų, vyrų, paauglių, anstvorį turinčių žmonių kūno vaizdas. Socialinės ir kultūrinės aplinkos įtaka kūno vaizdui. Socialiniai tinklai ir kūno vaizdas. Mankštinimosi motyvacijos svarba (R. Jankauskienė).
Negatyvaus kūno vaizdo pasekmės. Sudaiktintas kūno suvokimas. Sporto ir kūno vaizdo ryšys. Atletinė moterų triada, santykinis energijos deficitas sporte, valgymo sutrikimai sporte. Disfunkcinis mankštinimosi stilius ir priklausomybė nuo sporto. Pagrindinės trenerių klaidos stiprinant negatyvų kūno vaizdą (R.Jankauskienė).
Valgymo sutrikimų ir disfunkcinio (perdozuoto) mankštinimosi fiziologija (Miglė Bacevičienė).
Fizinis aktyvumas ir antsvoris. Metabolinis sindromas (Miglė Bacevičienė).
Pozityvaus kūno vaizdo samprata. Pozityvaus kūno vaizdo stiprinimas per sportą. Kūno funkcionalumas. Negatyvaus kūno vaizdo prevencija sportinėje veikloje. Ką gali treneris? (Vaiva Balčiūnienė).
Dėmesingu įsisąmoninimu grįstas fizinis aktyvumas. Intuityvus mankštinimasis. Mankštinimasis gamtoje ir pozityvus kūno vaizdas. Fizinio aktyvumo programos stiprinančios pozityvų kūno vaizdą. (Vaiva Balčiūnienė).
Susipažinkite su dėstytojais
- Prof. dr. Rasa Jankauskienė yra Lietuvos sporto universiteto Sporto mokslo inovacijų instituto vyr. mokslo darbuotoja ir Socialinio bei fizinio ugdymo katedros profesorė.
- Rasa yra daugiau nei 20 tarptautinių Web of Science publikacijų bendraautorė jau daugiau negu du dešimtmečius tirianti kūno vaizdą ir fizinį aktyvumą.
- Ji vadovauja mokslo ir studijų projektams, daktaro disertacijų rengimui, yra įvairių tarptautinių mokslo žurnalų recenzentė.
- Kartu su kolegomis 2021 metais yra išleidusi vadovėlį „Fizinis aktyvumas ir sveikata”.
- Rasa dėsto dalykus susijusius su sveikatos ugdymo ir stiprinimo metodologija, sveikatos stiprinimo projektų planavimu visų pakopų studentams.
- Rasa Jankauskienė konsultuoja jaunus tyrėjus, doktorantus ir studentus tyrimų metodologijos, teorijų, tyrimo instrumentų pasirinkimo temomis.
- Doc. dr. Miglė Bacevičienė 20 metų dirba mokslo tiriamąjį darbą, atlieka tiek mažesnės, tiek didelės apimties epidemiologinius tyrimus, dalyvauja projektuose, skaito pranešimus konferencijose, veda seminarus ir dėsto Lietuvos sporto universitete disciplinas, susijusias su tyrimų planavimu ir statistinės analizės metodologija pradedantiems ir pažengusiems studentams.
- M. Bacevičienė turi tarptautinės patirties vykdant didelės apimties studijas (tarptautinio projekto HAPIEE koordinatorė Lietuvoje).
- Miglė puikiai išmano įvairaus dizaino tyrimų planavimo metodologiją ir statistinės analizės principus, konsultuoja tyrėjus, doktorantus bei pradedančiuosius jaunuosius mokslininkus, paprastai ir patraukliai perteikia svarbiausius principus, akcentuodama jų praktinį pritaikymą.
- Miglė Bacevičienė yra daugiau nei 50 tarptautinių WOS mokslinių publikacijų bendraautorė, žurnalų BMC Public Health ir Behavioral Sciences redkolegijos narė, Pasaulio fizinio aktyvumo observatorijos kontaktinis asmuo Lietuvoje, tarptautinio tinklo „Schools for Health in Europe“ narė.
- Lekt. Vaiva Balčiūnienė yra socialinių mokslų daktarė, apgynusi disertaciją Lietuvos sporto universitet. Disertacijos tema yra susijusi su pozityvaus kūno vaizdo stiprinimo fiziniu aktyvumu galimybėmis.
- Vaiva aktyviai dirba mokslinį darbą, yra daugelio mokslinių straipsnių bendraautorė.
- Vaiva yra puiki lektorė sugebanti aiškiai ir įtaigiai išdėstyti pasirinktą medžiagą.
- Ji veda įvairius kursus, seminarus sporto ir sveikatingumo specialistams, yra aktyvi studijų ir mokslo projektų rengėja ir dalyvė.
Ką daryti gavus Lietuvos sporto akademijos pažymėjimą

Baigus kursus išduodamas Lietuvos sporto akademijos pažymėjimas (8 val.)

Pažymėjimą galite naudoti siekiant kompetencijų įskaitymo įvairiose institucijose.

Apie įgytas kompetencijas galite pasidalinti socialiniuose tinkluose, naudoti profesinėje veikloje ir rašydami savo CV.