Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "LSA" slapukų politika. Daugiau informacijos

Kritinis mąstymas ir sportas

Kursas yra skiriamas tiems, kas siekia

 • Gebėti argumentais paremti savo įsitikinimus
 • Patobulinti įgūdžius kaip įtaigiai argumentuoti turimus faktus, pateikiant tinkamus vaizdinius bei įvairių rūšių pavyzdžius
 • Įgyti patirties kaip kritiškai išanalizuoti pateiktą medžiagą, pateikiant savo samprotavimus bei išvadas, suteikiant joms naują kokybę
 • Savarankiškai įvertinti savo pačių ir kolegų mintis pateikiamuose straipsniuose
 • Išmokti tinkamai parengti savo argumentuotas įžvalgas (esė) ir paruošti straipsnį įvairiems šaltiniams
registruotis

Apie kursą

Visi turime įsitikinimus ir nuomones, kuriais mėgstame dalintis su kitais. Deja, daugybė žmonių paprašyti šias nuomones ar įsitikinimus paremtis konkrečiais faktais, to padaryti negali. Taip atsitinka dėl įvairiausių priežasčių. Vieni iš mūsų tiesiog neskaitome mokslinės ar mokslinės taikomosios literatūros, kiti žinome daug, tačiau nesame išmokyti nuomonę pagrįsti faktais ir argumentais. Sportas ir sveika gyvensena yra sritys, kuriose gausu žmonių, besidalinančių savo patirtimis, dažnai labai drąsiai skleidžiančių tiek moksliškai pagrįstą, tiek ir jokiais faktais neparemtą informaciją.

Šis kursas išmokys Jus atskirti mokslu ir faktais grįstą nuomonę nuo tiesiog niekuo neparemtų įsitikimų sporto ir sveikos gyvensenos srityse. Kurso metu mokysitės argumentuotai pateikti savo nuomonę, parašyti tekstą, kuris vers Jus pačius bei Jūsų skaitytojus giliau pasamprotauti, ieškoti svarbių faktų ir originalių problemos sprendimų. Kurso metu ugdysite savo gebėjimą savarankiskai, kritiškai bei nuosekliai ir argumentuotai dėstyti mintis bei daryti orginalias moksliniais faktais grįstas išvadas.

Kursai vykdomi derinant kontaktinį ir nuotolinį darbą. Kontaktiniai seminarai vykdomi Kaune. Prisijungę prie nuotolinio mokymo platformos, klausytojai studijuoda temas, turi atlikti tam tikras savarankiško darbo užduotis. Sėkmingai atlikus visas užduotis, išduodamas pažymėjimas apie išklausytą kursą ir įgytas kompetencijas (30 val.).

Kursas baigiamas originalaus individualaus rašinio (straipsnio) Jūsų pasirinkta sporto ir sveikos gyvensenos tema sukūrimu. Visi parengti straipsniai turi galimybę būti viešai publikuojami Lietuvos sporto akademijos leidiniuose ar kituose viešuose su sportu ir sveika gyvensena susijusiuose kanaluose.

Kurso trukmė12 savaičių
Mokomieji dalykaiAkademinis rašymas
Kurso baigimasPraktinių darbų atsiskaitymas
Laikas, kurį rekomenduojama skirti kursams2 val. per savaitę
Dėstytojo kvalifikacija ir institucijaMagistras, VU, Ilinojaus Universitetas Cikaga, Liežo Universitetas Belgija, lektorė Ruzvelto Universitete, Čikaga, JAV
Studijavimo lygmuoPradedantysis
KalbaLietuvių
Mokymo(si) būdasNuotolinis (paskaitos ir klausytojo darbas nuotolinio mokymo platformoje)
Kurso kaina 99 Eur
Konsultacijos ir mokymasisIndividualios nuotoliniu būdu, savarankiški darbai atliekami nuotolinio mokymo sistemoje

Ką mokysitės?

 • Teksto samprata ir jo rašymas
 • Teksto rengimo stilistika atsakant į pateiktą klausimą.
 • Teksto dalių išplėtojimo galimybės.
 • Faktų argumentavimas, pateikiant tinkamus vaizdinius bei įvairių rūšių pavyzdžius.
 • Kritinė mokslinio straipsnio analizė, pateikiant savo samprotavimus bei išvadas, suteikiant joms naują kokybę.
 • Savo pačių ir kitų pateikiamų tekstų sporto ir sveikos gyvensenos srityje argumentacijos, pagrįstumo ir kokybės vertinimas.
 • Straipsnio parengimas.

Susipažinkite su dėstytojais

Vaida Misevičiūtė yra baigusi bakalauro studijas VU ir magistrantūros studijas Ilinojaus Universitete Cikagoje, Jungtinese Amerikos Valstijose,  bei  Liežo Universitete Belgijoje.  Ji jau 18 metų dirba dėstytoja Ruzvelto Universitete Čikagoje, Jungtinėse Amerikos valstijose.

Dirbdama su įvairių tautų studentais igijo daug patirties apie ese bei mokslinio darbo rašymo ypatumus ir klaidas, suprato studentų kultūrinės prigimties reikšmę ne tik dėstymui, studentų gebėjimų vertinimui, bet ir dėstymo ypatumų subtilybes dirbant daugiakultūrinėje aplinkoje.

Vaida Misevičiute yra TESOL, anglų kalbos mokymo organizacijos narė ir dalyvauja kasmetinėse konferencijose, rengia būsimų bei esamų anglų kalbos mokytojų ir dėstytojų  mokymus mokslinių darbų ir tekstų taisyklingo rašymo srityje.

 

registruotis grįžti į kursus

Gaukite Lietuvos sporto akademijos pažymėjimą

Gaukite dėstytojo pasirašytą pažymėjimą su Lietuvos sporto akademijos logotipu ir užsitikrinkite savo kvalifikacijos kėlimo patvirtinimą šalies institucijose.

Pažymėjimas gali būti naudingas siekiant akademinių kreditų užskaitymo šalies ir užsienio aukštojo mokslo institucijose, pateikiant savo mokymosi pasiekimų aplanką. 

Pažymėjimą galite panaudoti profesiniuose ir socialiniuose tinkluose, minėti rašydami savo CV, prisistatant darbdaviams.