Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "LSA" slapukų politika. Daugiau informacijos

Mokymai suteikiantys teisę dirbti aukšto meistriškumo sporto instruktoriumi (krepšinis)

 • Siekiate dirbti krepšinio treneriu, tačiau nežinote nuo ko pradėti?
 • Neturite aukštojo išsilavinimo, tačiau norite pradėti dirbti ar jau dirbate krepšinio treneriu?
 • Dirbate krepšinio trenerio darbą, tačiau reikia atnaujinti žinias?
 • Siekiate įgyti pažymėjimą leidžiantį dirbti aukšto meistriškumo sporto instruktoriumi vietoje turėto leidimo darbui kūno kultūros srityje?
 • Neturite aukštojo išsilavinimo, tačiau norite įgyti aukšto meistriškumo krepšinio instruktoriaus kvalifikaciją?
 • Siekiate išmokti mokyti krepšinio pagrindų, fizinio pasirengimo, darbo su įvairaus amžiaus ir pasirengimo sportuojančiaisiais ypatumų?
 • Siekiante išmokti efektyviai talkinti aukšto meistriškumo sporto specialistams (krepšinio treneriams) sudarant ir įgyvendinant sporto programas?
 • Norite išmokti vesti saugias ir efektyvias krepšinio sporto treniruotes įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo grupėms?
 • Jei nors į vieną klausimą atsakėte Taip, šis kursas skirtas Jums!
registruotis

Apie kursą

 Šie  mokymai organizuojami remiantis Lietuvos Respublikos sporto įstatymu, patvirtintu 2018 metų spalio 18 d., Nr. XIII-1540. Įstatyme numatyta, kad nuo 2019 metų sausio 1 d. teisę dirbti kūno kultūros darbą turi:

Aukšto meistriškumo specialistai specialistai (asmenys, turintys ne sporto krypties aukštąjį išsilavinimą) – vesti sporto pratybas ir vadovauti sporto instruktoriams

Aukšto meistriškumo sporto instruktoriai (asmenys neturintys aukštojo išsilavinimo) – talkinti aukšto meistriškumo sporto specialistams.

Šie mokymai parengti remiantis 2019 metų birželio 18 d. LR Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsak. „Dėl mokymų, suteikiančių teisę dirbti fizinio aktyvumo ar aukšto sportinio meistriškumo sporto specialistu arba fizinio aktyvumo ar aukšto meistriškumo sporto instruktoriumi, organizavimo ir įgytų kompetencijų tobulinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Nr. V-727.

Šie mokymai skirti asmenims siekiantiems dirbti AUKŠTO MEISTRIŠKUMO SPORTO INSTRUKTORIAIS (KREPŠINIS).

Šie mokymai vykdomi Šv. Ignaco Lojolos kolegijos bendradarbiaujant su Lietuvos sporto akademija. Specializacija vykdoma bendradarbiaujant su Lietuvos krepšinio trenerių asociacija.

Aukšto meistriškumo sporto (krepšinis) specializaciją (268 akad. val.) bei praktiką vykdo patyrę krepšinio dėstytojai ir praktikai. Specializacija vykdoma bendradarbiaujant su Lietuvos krepšinio trenerių asociacija.

Mokymai aukšto meistriškumo sporto specialisto (krpešinis) kvalifikacijai įgyti  oganizuojami asmenims,  turintiems aukštąjį išsilavinimą, tačiau neįgijusiems sporto studijų krypties arba krypčių grupės kvalifikacinio laipsnio arba nebaigusiems fizinio aktyvumo mokytojų rengimo programos ir neįgijusiems atitinkamos kvalifikacijos arba jai lygiavertės aukštojo mokslo kvalifikacijos, tačiau siekiantiems dirbti aukšto meistriškumo sporto specialisto (krepšinis) darbą sporto šakų sektoriuje.

Į kursus taip pat kviečiame ir tuos trenerius, kurie jau dirba trenerio darbą sporto ir sveikatingumo srityje su kūno kultūros ir sporto leidimais ir kurių galiojimas baigiasi.

Kursai taip pat gali būti naudingi ir tiems, kurie tiesiog domisi sporto mokslu ir krepšiniu.

Kursai vyksta šeštadieniais ir sekmadieniais kas antrą mėnesio savaitgalį. Kursų trukmė – 1 metAI (1000 val.). Teoriniai užsiėmimai vyksta Kaune, Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje (Vilniaus g. 29) ir yra transliuojami internetu, todėl gyvai vedamas paskaitas galima klausyti iš namų. Praktinės pratybos pagal susitarimą vykdomos krepšinio sporto centruose.

Dėstytojų skaitomos paskaitos, seminarų medžiaga, papildoma medžiaga, žinių pasitikrinimo testai ir savarankiško darbo užduotys yra pasiekiamos per akademijos nuotolinio mokymo sistemą, prie kurios jungtis galėsite bet kuriuo metu. Klausytojai gali išsisaugoti visą medžiagą, kuri bus vertinga ir toliau tobulėjant.

Kodėl verta rinktis mūsų mokymo programą?

 • Teorinius mokymus veda mokslų dr. laipsnius ir moksinius tyrimus atitinkamoje srityje atliekantys dėstytojai, kurie visada pateikia mokslu grįstas naujesnes žinias ir turi solidžią dėstymo patirtį.
 • Praktines pratybas veda patyrę krepšinio ir atletinio rengimo treneriai, turintys ne mažesnę nei 5 metų praktinę patirtį.
 • Gyvų paskaitų transliacijos palengvina Jūsų mokymąsi, nes paskaitas galite klausyti ir lektoriams klausimus užduoti iš namų.
 • Galimybė atlikti praktiką Jūsų mieste esančiame krepšinio klube, komandoje ar neformalaus ugdymo įstaigoje.
 • Lengvai nuotolinio mokymo sistemoje pasiekiama solidi dalomoji medžiaga, kurią galima išsaugoti savo kompiuteryje.
 • Patogi nuotolinio mokymo sistema: galimybė rasti testus, savarankiškus darbus, nuorodas į įrašus, pasitikrinti žinias.
 • Iškilus nenumatytoms aplinkybėms galimybė kursus atidėti laikotarpiui iki 1 metų.
 • Galimybė mokėti už kursus dalimis iki kursų pabaigos.
 • Galimybė užskaityti anksčiau įgytas kompetencijas pateikus tai įrodančius dokumentus.

Visi kursų klausytojai mokymų laikotarpiu yra apdrausti 5 tūkst. Eur sumai (Lietuvos draudimas).

Baigus kursus išduodamas šv. Ignaco Lojolos kolegijos pažymėjimas ir jo priedėlis su išklausytų temų pavadinimais ir valandomis. Geriausiai išlaikiusiems kvalifikacinį egzaminą, išduodama Lietuvos sporto akademijos rekomendacija, kuri gali būti svarbi įsidarbinant.

Kursų trukmė1 metai (1000 akad. val.)
Mokomieji dalykaiSocialinių ir biomedicinos mokslų
Laikas, kurį rekomenduojame skirti savarankiškam mokymuisi1-2 val. kasdien
Teorinių val. skaičius184 akad. val. , paskaitos yra transliuojamos, galima klausyti iš namų
Praktinio darbo valandų skaičius202 akad. val.., lankyti privaloma
Praktika krepšinio sporto klubuose, neformalaus ugdymo įstaigose500 val.
Parama savarankiškam mokymuisi nuotolinio mokymo sistemojePaskaitų ir seminarų medžiaga, savarankiški darbai, testai, papildoma medžiaga, nuorodos į įrašus, mokslinius straipsnius
Paskaitų ir pratybų laikasKas antrą mėnesio savaitgalį (šeštadienį ir sekmadienį)
Kursų baigimasTeorijos ir praktikos egzaminas, išduodamas pažymėjimas ir jo priedėlis
Dėstytojų kvalifikacijabiomedicinos, socialinių mokslų dr., sporto ir kt. studijų krypčių magistrai
KalbaLietuvių
Studijų lygmuoPradedantysis
Registracijos mokestis (įeinan į kursų kainą)49 Eur
Kursų kaina1350 Eur, galima mokėti dalimis
Kursų vietašv. Ignaco Lojolos kolegija (Vilniaus g. 29, Kaunas)
Tvarkaraštis

Ką mokysitės?

Fizinis aktyvumas ir  sveikata (asmens ir grupės žmonių fizinio aktyvumo testavimas ir vertinimas, fizinio aktyvumo ryšiai su asmens sveikata).

Žmogaus judėjimas (kaulų ir raumenų sistemos veikla, širdies ir kvėpavimo sistemos veikla, sportinės veiklos bioenergetika)

Sporto fiziologija (treniravimo principai, raumenų jėga ir ištvermė, aerobinė teorija, tempimo teorija, kūno kompozicija, mankštinimosi intensyvumo valdymas, apšilimas, atvėsimas ir krūvio didinimo principai, sportinis darbingumas).

Sporto treniruotės pagrindai (fizinių krūvių samprata, sportininkų rengimo turinys, sportininkų rengimo struktūra, sporto didaktikos principai, sporto treniruotės kontrolė ir valdymas, treniruotės priemonės ir metodai).

Sveikata ir saugumas  (saugūs ir nesaugūs pratimai, pratimų modifikacijos, funkcinis treniravimas ir pratimų atlikimo technika, ypatingų situacijų valdymas ir pirmoji pagalba, saugios mankštinimosi aplinkos parengimas pratyboms, profesinė atsakomybė)

Sporto psichologija ir pedagogika (ugdymo psichologija, bendravimas, konfliktų sprendimas, socialinių įgūdžių formavimas, trenerio vadovavimas, specifinė trenerio veikla, trenerių, vaikų ir tėvų santykiai, trrenerio profesionalumas ir tarptautiniai reikalavimai trenerio etikai, komunikacijos su neįgaliaisiais ir jautriomis grupėmis ypatumai, sportuojančiųjų motyvavimas).

Sporto treniruotės pagrindai.

Krepšinio teorija ir didaktika (žaidimo charakteristika, judamoji veikla, individualios veiklos ypatumai, komandų žaidimo charakteristika, puolimo ir gynybos struktūras, fiziologinė žaidimo charakteristika, amžiaus tarpsnių ypatumai, asmenybės ugdymas).

Krepšinio žaidimo veiklos analizė (varžybų veiklos tyrimai, duomenų rinkimas ir jų apdorojimas, statistinė analizė, video analizė, duomenų pateikimo variantai, išvadų formulavimas ir pateikimas).

Krepšinio technikos ir taktikos ypatumai (specializacija) (žaidėjai veiksmai su kamuoliu ir kūno valdymo veiksmai: praktiniai veiklos būdai, individuali, grupinė ir komandinė taktika, šiuolaikinių treniravimo priemonių taikymas). 

Susipažinkite su dėstytojais

 • Prof. dr. Rūtenis Paulauskas yra Lietuvos edukologijos universiteto absolventas. 1999 metais apgynė biomedicinos mokslo krypties daktaro disertaciją ,,Vaikų organizmų adaptacija prie fizinių krūvių”.
 • Treniravo ,,SK Vadas” (Vilnius), ,,Sakalai” (Vilnius), ,,Dinamo” (Maskvos sr.), ,,TEO” (Vilnius) krepšinio komandas, dirbo ,,Lokomotiv” (Rostovas), CSKA (Maskva), ,,Lietuvos rytas” (Vilnius) treneriu asistentu. Rengė komandas, kurios tapo Lietuvos Lietuvos, Baltijos lygos čempionėmis bei prizininkėmis, Rusijos taurės laimėtojomis. 2005 m. ,,Lietuvos ryto” komandai padėjo laimėti ULEB taurę.
 • 2003-2007 m. dirbo Lietuvos jaunių vaikinų krepšinio rinktinės, kuri tapo Europos vicečempione, vyr. treneriu. 2008-2009 m. treniravo Lietuvos moterų krepšinio rinktinę.
 • Yra parengęs mokslinę monografiją ,,Krepšininkų rengimas” (2015), mokymo priemones ,,Krepšinio technika ir mokymas” (2012) bei ,,Krepšininkų rengimo pagrindai” (2011). Taip yra dviejų knygų dalių bendraautorius, kurios publikuotos leidykloje Routledge: Taylor & Francis Group. Jo moksliniai straipsniai yra publikuoti Clarivate Analytics Master Journal List bei kitose duomenų bazėse.
 • Dirbęs FIBA Europe Coaching Certificate (FECC) instruktoriumi, šiuo metu yra Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos (LKTrA) vykdomojo komiteto narys, Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) sporto konsultantas.

Lekt. Rimantas Grigas

Lietuvos kūno kultūros instituto (dabar – Lietuvos sporto universitetas) absolventas.

1988–1992 m. Kauno „Žalgirio“ dublerių komandos treneris.

1996–1999 m. Kauno „Atleto“ vyriausiasis treneris

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinės vyriausiasis treneris. Treniravo tokius žinomus Lietuvos krepšininkus, kaip Šarūnas Jasikevičius, Virginijus Praškevičius, Saulius Štombergas, Tomas Pačėsas, Rytis Vaišvila, Žydrūnas Ilgauskas ir kt.

1999–2006 m. vadovavo Kauno „Žalgirio-A. Sabonio mokyklos“ komandai. Nuo 2006 m. kovo 30 d. iki gruodžio 3 d. Kauno „Žalgirio“ vyriausiojo trenerio Ainaro Bagatskio asistentas. 2006 m. gruodžio mėn. tapo komandos vyr. treneriu.

2008 m. spalio 27 d. R. Grigas sudarė sutartį su Ukrainos krepšinio Superlygos Kijevo „Budivelnik“ klubu.

2010 m. lapkričio 27 d. sugrįžo į Kauno „Žalgirio“ klubą ir tapo sporto direktoriumi.

2010 m. gruodžio 14 d. tapo Kauno „Žalgirio“ laikinuoju vyr. treneriu. Trenerio pareigas ėjo iki 2011 m. sausio 15 d.

2011 -2012 metais UMMC (Rusija) trenerio asistentas

2012-2013 metais Pieno žvaigždės (Pasvalys) komandos vyr. treneris

2012-2014 Baltarusijos nacionalinės moterų krepšinio komandos vyr. treneris

2016-2017 U18 komandos vyr. treneris Lietuvoje

2018 metais Pieno žvaigždės (Pasvalys) komandos vyr. treneris

 • Lekt. dr. Sandra Kilikevičienė
 • 2003-2007 – Lietuvos sporto universitetas, sveikatos ugdymo bakalauras
 • 2007-2009  –  Lietuvos sporto universitetas, visuomenės sveikatos magistras
 • 2009-2015 –  Biologijos mokslų daktarė
 • Nuo 2010 metų – LSU lektorė, Sporto mokslo inovacijų instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja.

 

 

Lekt. dr. Neringa Baranauskienė

 • Lietuvos Sporto universitete baigė sporto fiziologijos magistratūrą.
 • 2013 m. sėkmingai apgynė biomedicinos srities daktaro disertaciją tema „Ekscentrinio koncentrinio prieškrūvio poveikis kvėpavimo dujų apykaitos ir raumenų elektrinio aktyvumo kaitai atliekant skirtingo intensyvumo krūvį veloergometru“.
 • dirba Lietuvos sporto universitete, Sporto mokslo ir inovacijų institute mokslo darbuotoja. Mokslo interesų sritys: aerobinis pajėgumas, neororaumeninė funkcija fizinių krūvių metu, kognityvinės (pažintinės) sistemos funkcija.
 • Be kitų sričių domisi šokio terapija.

 

Doc. dr. Nerijus Masiulis

Taikomosios biologijos ir reabilitacijos katedros docentas, biomedicinos mokslų daktaras, LSU Sporto mokslo ir inovacijų instituto vyresnysis mokslo darbuotojas, Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos generalinis sekretorius.

Domėjimosi sritis – galvos smegenų, nervų ir raumenų sistemos adaptacija prie fizinio krūvio. Naujausios jėgos ir galingumo ugdymo technologijos.

Skaitė paskaitas Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Portugalijos, Serbijos, Švedijos, Turkijos, ir kt. šalių universitetuose.

Lietuvos ir tarptautinių mokslinių publikacijų bendraautorius, tarptautinių projektų dalyvis.

Įvairių sporto klubų ir atletų (dziudo, karatė, kalnų slidinėjimo, krepšinio, crossfit‘o ir kt.) mokslinis konsultantas.                

 

 

 • Lekt. dr. Vinga Indriūnienė
 • 2005 m. psichologijos balakauras (Vytauto Didžiojo universitetas)
 • 2007 m. sveikatos psichologijos magistras (Vytauto Didžiojo universitetas)
 • 2013 m. socialinių mokslų daktaro laipsnis, edukologija (Lietuvos sporto universitetas)
 • nuo 2005 m. gimnazijos psichologė.
 • nuo 2008 m. iki dabar – lektorė (Lietuvos sporto universitetas).

 

 • lekt. Stanislovas Grincevičius yra Lietuvos sporto universiteto absolventas.
 • Stanislovas Grincevičius šiuo metu stažuojasi Kirolbet Baskonia Vitoria-Gasteiz krepšinio akademijoje.
 • 2018 metais baigė sporto magistro studijas Jyväskylä universitete, Suomijoje. 
 • Suomijoje dirbo su  pirmoje lygoje rungtyniaujančia krepšinio komanda „Jyväskylä Basketball Academy“; vaikinų grindų riedulio komanda „Happee“.
 • Lietuvoje dirbo su RKL, NKL ir LKL krepšinio žaidėjais kaip fizinio rengimo treneris bei asmeniniu treneriu Vilniuje.
 • Studijų metais praktiką atliko Kroatijoje „Biotrening“ organizacijoje, Zagrebo „Cibona“  bei BC Žalgiris-2 krepšinio komandose. Dalyvavo fizinio rengimo seminaruose Kroatijoje, Vokietijoje ir Suomijoje. Taip pat yra sertifikuotas fizinio rengimo (CSCS-NSCA- https://www.nsca.com/certification/cscs/), Bioforce ištvermės (Bioforce conditioning coach – https://www.8weeksout.com/conditioning-certification/), FMS judesių sistemos (https://www.functionalmovement.com/  ) bei  „TFW“ treneris.

           Daugiau apie trenerį galima rasti www.balticmove.net

 

Doc. dr. Miglė Bacevičienė

 • Daug metų  dirba mokslo tiriamąjį darbą, atlieka tiek mažesnės, tiek didelės apimties epidemiologinius tyrimus, dalyvauja projektuose, skaito pranešimus konferencijose.
 • Miglė veda seminarus, dėsto Lietuvos universitetuose tyrimų planavimo ir statistinės analizės metodologiją, fizinio aktyvumo epidemiologiją,  turi tarptautinės patirties vykdant didelės apimties studijas.
 • Dėstytoja puikiai išmano tyrimų planavimo, dizaino ir statistinės analizės principus, konsultuoja tyrėjus, doktorantus bet pradedančiuosius jaunuosius mokslininkus, paprastai ir patraukliai perteikia svarbiausius principus, akcentuodama jų praktinį pritaikymą. Yra daugiau nei 30 tarptautinių mokslinių publikacijų bendraautorė
 • Lekt. Vaida Pokvytytė yra apgynusi biomedicinos daktaro disertaciją Lietuvos sporto universitete. Dirba bendrojo fizinio rengimo trenere Kauno neįgaliųjų rekreacijos ir sporto klube, nuo šių metų šio klubo prezidentė. 
 • Nuo 2008 metų dėsto klasikinio ir gydomojo masažo paskaitas. Nuo 2010 metų dirba mokslinį ir pedagoginį darbą, vykdo tiriamuosius darbus neįgaliųjų fizinio aktyvumo, sporto ir sveikatos srityse. Dalyvauja vietiniuose ir tarptautiniuose projektuose, konferencijose.
 • Nuolat gilina žinias dalyvaudama įvairiuose tarptautiniuose teoriniuose ir praktiniuose seminaruose.
 • Vaida yra susipažinusi su ortobionomijos, osteopatijos, tajų masažo ir manipuliacijų technikomis. 
 • Laisvalaikiu Vaida yra Pabaltijo masažuotojų turnyro teisėja.
 • Lekt. Petras Minderis yra su pagyrimu baigęs Sporto fiziologijos ir genetikos magistrantūrą Lietuvos sporto universitete.
 • 2016 metais apgynė biologijos krypties disertaciją „Griaučių raumenų masė ir specifinė jėga: genetinio fono ir miostatino disfunkcijos poveikis“ Lietuvos sporto universitete. 
 • Šiuo metu dirba mokslinį darbą Sporto mokslo ir inovacijų institute, LSU. Mokslinio darbo kryptis yra susijusi su fizinio krūvio ir mitybos intervencijų, skatinančių efektyvų riebalinio audinio netekimą ir raumeninio audinio išsaugojimą, paieška.
 • Yra tarptautinių publikacijų bendraautorius. Moksliniai straipsniai buvo publikuoti Scandinavian Journal of Medicine & Science in Sports, Frontiers in Physiology žurnaluose.
 • Petras yra aktyvus jėgos treniruočių propoguotojas, nuolatos domisi naujausiais moksliniais atradimais mitybos ir treniruočių srityje, seka šių sričių žinomiausių mokslininkų ir praktikų darbus, yra moksliniais įrodymais pagrįstos sportinės praktikos šalininkas.
registruotis grįžti į kursus

Gaukite Lietuvos sporto akademijos pažymėjimą

Sėkmingai atlikus savarankiškus darbus ir išlaikius kvalifikacinį egzaminą, išduodamas šv.Ignaco Lojolos kolegijos pažymėjimas bei pažymėjimo priedėlis su išklausytų dalykų pavadinimais ir valandomis.

Pažymėjimas suteikia teisę dirbti krepšinio trenerio (aukšto meistriškumo sporto instruktoriaus) darbą ir gali būti naudingas siekiant akademinių kreditų užskaitymo šalies ir užsienio aukštojo mokslo institucijose, pateikiant savo mokymosi pasiekimų aplanką, įrodant savo kvalifikacijos kėlimą atsakingoms institucijoms.

Pažymėjimą galite panaudoti profesiniuose ir socialiniuose tinkluose, minėti rašydami savo CV, prisistatant darbdaviams.